• Home
  • Uwolnij się od długów, dzięki pomocy kancelarii antywindykacyjnej
Kobieta otwiera swój pusty portfel bez pieniędzy przez długi

Uwolnij się od długów, dzięki pomocy kancelarii antywindykacyjnej

Windykacja to proces odzyskiwania przez windykatora pieniędzy należnych osobie lub firmie. Można to zrobić na różne sposoby, np.: poprzez działania prawne lub negocjacje z dłużnikiem.

Windykacja to bardzo ważna usługa dla firm. Służy do zbierania pieniędzy od klientów, którzy nie są w stanie zapłacić za swoje zamówienia i usługi. Możesz również skorzystać z windykacji, aby odzyskać zaległe płatności od dostawców i innych kontrahentów.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że windykator działa na niekorzyść osoby, która jest dłużnikiem. Bardzo często windykatorzy wykorzystują niewiedzę tych osób do podpisywania niekorzystnych porozumień lub skłaniania ich do poddania się dobrowolnej egzekucji. Stąd też na pomoc dłużnikom przychodzi kancelaria antywindykacyjna, która wspiera dłużników w rozliczeniu się z zobowiązań. Specjaliści kancelarii doskonale wiedzą, jakie praktyki zastosować aby opóźnić wyegzekwowanie wierzytelności i na jakie niebezpieczne zabiegi windykatorów uważać.

Na czym polegają działania antywindykacyjne ?

Antywindykacja ma na celu przywrócenie osobom prywatnym i firmom płynności finansowej. Trzeba jednak wszystkich uświadomić, że działania antywindykacyjne działają tylko i wyłącznie w ramach prawa i są legalne. Istotą skuteczności kancelarii antywindykacyjnej jest doświadczenie i wiedza jakich praktyk użyć, aby skutecznie opóźnić procedury egzekucji. Celem ich działań jest opóźnianie pracy windykatora. Należy nadmienić, że kancelaria antywindykacyjna nie skłania dłużników do unikania ponoszenia odpowiedzialności, lecz wręcz odwrotnie, do uporania się ze swoimi zobowiązaniami. Natomiast, kancelaria pomaga dłużnikom skuteczną spłatę długów w taki sposób, aby nie popadali w kolejne długi.

Od czego należy zacząć, zgłaszając się do kancelarii antywindykacyjnej ?

W momencie, gdy zgłosisz się do kancelarii antywindykacyjnej, specjaliści zaczną od przeprowadzenia audytu. W następnej kolejności plan działań jest personalizowany w zależności od stanu sytuacji. Zawsze, po otrzymaniu wezwania do zapłaty należy sprawdzić stan faktyczny i stan prawny zobowiązania oraz zbadać czy okoliczności co do zasady i wysokości zadłużenia są właściwe.

Warto podjąć jakiekolwiek działania w stronę spłaty zobowiązań niż być biernym, ponieważ w ostateczności wierzyciel może wejść na drogę sądową i po uprawomocnieniu się wyroku domagać się wierzytelności poprzez windykację komorniczą.

Oprócz spowalniania całego procesu windykacji, w niektórych przypadkach kancelaria antywindykacyjna może pomóc znaleźć alternatywne źródło finansowania dla dłużnika, które pozwoli zaspokoić pewną część roszczenia.

Leave A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.