• Home
  • Stylowe biuro – jaki wystrój biura wybrać, aby stworzyć komfortowe miejsce pracy?
Stylowe biuro

Stylowe biuro – jaki wystrój biura wybrać, aby stworzyć komfortowe miejsce pracy?

Tworząc biuro, warto poświęcić szczególną uwagę aranżacji tego wnętrza. Bez względu na to, czy zastanawiasz się, w jaki sposób umeblować Twój gabinet, tworzysz open space w dużej firmie czy też przestrzeń dla pracowników w mniejszej, wystrój będzie w dużej mierze wpływał na komfort przebywających w nim każdego dnia osób, co przekłada się z kolei na wydajność pracy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że biuro jest wizytówką firmy i może mieć duży wpływ na jej postrzeganie przez klientów i kontrahentów. Podpowiadamy, jaki wystrój wnętrza wybrać, aby stworzyć komfortowe warunki do pracy.

Aranżacja biura, która zapewni Ci komfortowe warunki do pracy

Tworząc aranżację biura, powinniśmy przede wszystkim stawiać sobie za cel stworzenia miejsca, świadczącego o profesjonalizmie firmy, a jednocześnie takiego, gdzie pracownicy będą czuć się dobrze i komfortowo. To stwierdzenie może wydawać się truizmem, jednak jeszcze do niedawna takie podejście było rzadkością przy tworzeniu wystroju biur. Stawiano przede wszystkim na oszczędność, wybierając najprostsze i najtańsze rozwiązania lub wręcz przeciwnie – projektowano pełne przepychu, monumentalne gabinety i futurystyczne, szklane przestrzenie open space, bez względu na to, czy korzystające z nich osoby w rzeczywistości mogły czuć się w takim otoczeniu dobrze.

Na co warto postawić?

Obecnie coraz częściej podkreśla się, że wystrój wnętrza biura musi korzystnie wpływać na samopoczucie i kreatywność korzystających z niego pracowników – bywają w końcu dni, gdy spędza się w pracy niemalże tyle samo czasu, co w domu. Projektując wnętrze biura, warto stawiać na klasyczne rozwiązania, wysokiej jakości wygodne meble i minimalizm. Jednocześnie jednak pamiętajmy o dodatkach, obrazach i grafikach czy roślinach, które ożywią aranżację i nadadzą jej ciekawego charakteru.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie i kolorystykę wnętrza

Z punktu widzenia komfortu pracowników, jedną z najważniejszych kwestii jest bez wątpienia odpowiednie oświetlenie. Wielogodzinna praca przy komputerze czy długotrwała lektura dokumentów przy nieodpowiednim świetle mogą być bardzo męczące i szkodliwe dla oczu. Oczywiście najzdrowsze jest naturalne światło – z tego powodu gdy tylko mamy taką możliwość warto ustawić biurka przy oknach.

Oprócz głównego źródła światła, w wielu przypadkach, przydatne mogą okazać się również lampki na biurko czy lampy stojące. Wybierając oświetlenie, zawsze warto zwrócić uwagę na barwę i intensywność światła, które emituje. Niektóre nowoczesne świetlówki LED mogą męczyć i podrażniać spojówki.

Bardzo istotną kwestią jest również kolorystyka wnętrza – warto postawić na jasne, stonowane kolory (dodatki mogą być w intensywniejszych odcieniach). Ciemne barwy mogą przytłaczać, a zbyt jaskrawe będą drażnić i nie wyglądać profesjonalnie.

Postaw na ergonomiczne i wygodne meble

Biuro
Źródło: Pixabay.com

Niezwykle istotną rolę odgrywają meble. Powinny być one solidne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, w przeciwnym wypadku szybko się zniszczą. Warto postawić na materiały, takie jak naturalne drewno, szkło czy metal – są one trwałe, dobrze się prezentują i pasują do różnorodnych aranżacji biur. Najważniejsza przy tym jest wygoda i funkcjonalność.

Biurka powinny posiadać blaty na odpowiedniej wysokości i być na tyle duże, by można było na nich swobodnie postawić komputer i wszystkie rzeczy, których pracownik potrzebuje.

Dużą uwagę należy poświęcić wyborowi odpowiednich krzeseł i foteli. Powinny one być stabilne i zapewniać odpowiednie podparcie plecom, tak aby pracownik mógł pracować w wygodnej pozycji. Koniecznością jest możliwość regulacji wysokości siedziska.

Warto pomyśleć również o odpowiedniej ilości półek i szafek, w których będziemy przechowywać dokumenty i inne niezbędne rzeczy.

Rośliny w biurze

Nie warto rezygnować z zieleni w wystroju biur. Rośliny doniczkowe nie tylko pięknie się prezentują, ale i zdecydowanie poprawiają jakość powietrza w biurze. Sztuczne rośliny, wręcz przeciwnie, najczęściej nie wyglądają dobrze, a jednocześnie przyciągają kurz. Warto jednak pamiętać o tym, by wybierać kwiaty, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji – w przeciwnym wypadku może się okazać, że nikt nie będzie miał czasu, by poświęcić im odpowiednią ilość uwagi, więc rośliny zwiędną.

Doskonale sprawdzą się między innymi:

  • różnego rodzaju figowce i fikusy,
  • wężownica – sansevieria,
  • skrzydłokwiat – spathiphyllum,
  • zamiokulcas zamiolistny,
  • paprotka.

Jasne, dobrze oświetlone przestrzenie w połączeniu z wysokiej jakości meblami, dyskretnymi grafikami i dużą ilością zieleni zawsze będą prezentowały się dobrze. Zobacz także jak udekorować biuro w okresie świątecznym na http://www.secus.pl/wystroj-biura-na-swieta.

One comment

Leave A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.