• Home
  • Polska branża kosmetyków naturalnych – o rozwoju rynku eko produktów do pielęgnacji ciała
Naturalne kosmetyki

Polska branża kosmetyków naturalnych – o rozwoju rynku eko produktów do pielęgnacji ciała

Kosmetyki naturalne, nazywane inaczej ekokosmetykami to produkty, które w ostatnich latach cieszą się wyjątkowo dużą popularnością. Pomimo, że nie ubywa klientów stosujących na co dzień produkty najpopularniejszych marek, coraz więcej pań i panów czyta i analizuje składy wybranych przez siebie preparatów kosmetycznych pochodzenia naturalnego. Co sprawiło, że kosmetyki naturalne są dziś określane mianem kosmetyków przyszłości i niejeden sklep internetowy musi je mieć w swojej ofercie, aby „utrzymać się w grze”?

Przyczyny wzrostu zainteresowania eko kosmetykami

Chociaż odpowiedź na to pytanie może wydawać się banalna, kwestia intensywnego rozwoju naturalnych kosmetyków tak w Polsce, jak i na świecie jest tematem ożywionych dyskusji. Do głównych czynników wzrostu zainteresowania klientów produktami pochodzenia naturalnego możemy zaliczyć m.in.:

  • Trend powrotu do natury – ostatnio możemy go zaobserwować w wielu dziedzinach życia. Powrót do natury i rezygnacja ze sztucznie syntezowanych chemikaliów na rzecz ekstraktów roślinnych i innych substancji pochodzenia naturalnego to przede wszystkim troska o dobro wspólne, jakim jest natura.
  • Wzrost świadomości klientów – w związku z olbrzymią konkurencją na rynku kosmetycznym klienci szukają powodów, które ostatecznie przekonają ich do wyboru danego kosmetyku. Jednym z głównych czynników jest w tym przypadku skład preparatu. Zawartość składników pochodzenia naturalnego rzędu 99% (takie kosmetyki proponuje nam np. firma kosmetyczna Scandia Cosmetics) skutecznie zachęca. Olejek antycellulitowy do masażu o takim składzie będzie zdecydowanie bardziej interesujący dla potencjalnego klienta niż produkt masowo wytwarzany wyłącznie w oparciu o substancje chemiczne pochodzenia syntetycznego.
Eko kosmetyki
Źródło: Pexels

To dopiero początek!

Przy wyborze kosmetyków zdecydowanie większe znaczenie dla wielu klientów mają m.in.:

  • światopogląd – to kolejna kwestia, na którą zwracają uwagę producenci kosmetyków (i nie tylko). Filozofia życia w dużej mierze ma wpływ na nasze wybory – prostym przykładem może tu być weganizm, który od dawna jest traktowany jako coś więcej niż tylko i wyłącznie dieta. Wegańskie kosmetyki, które proponuje nam wspomniana już Scandia Cosmetics to propozycja dla osób, które wybierają kosmetyki w zgodzie ze swoim sumieniem. Co więcej, takie podejście klientów do etyki produkcji kosmetycznej w Polsce w ostatnich latach spowodowało, że zdecydowanie większa ilość producentów decyduje się na tworzenie kremów czy balsamów w zgodzie z naturą.
  • Poczucie luksusu – ekokosmetyki to często synonim prawdziwego luksusu. Olejek antycellulitowy do masażu, wyprodukowany wyłącznie na bazie substancji pochodzenia naturalnego jest nieraz zdecydowanie droższy niż jego syntetyczny zamiennik. Z wysoką ceną, często wiąże się ograniczenie liczby klientów zainteresowanych kupnem danego produktu, a to z kolei sprawia, że konsumenci, którzy sięgają po ten kosmetyk czują się ekskluzywnie. Na szczęście, w dobie Internetu możemy znaleźć propozycje także dla mniej zamożnych klientów chętnych do zakupu ekokosmetyków – niejeden sklep internetowy specjalizuje się w sprzedaży wyłącznie ekokosmetyków i to w o wiele lepszych cenach niż w sprzedaży stacjonarnej. Przykładowo, olejek antycellulitowy do masażu, możemy kupić w sklepie internetowym, nawet o kilkanaście złotych taniej niż w stacjonarnej drogerii.

Naturalne nie znaczy nieskuteczne

Konsumenci przekonują, że zainwestowanie w ekokosmetyki to tak naprawdę inwestycja w siebie. Produkty marki Scandia Cosmetics czyMikkolo to wybór, którego na pewno nie pożałujemy. Bardzo dużym zainteresowaniem w sklepach internetowych cieszy się zwłaszcza krem ochronno-pielęgnacyjny marki Mikkolo, który może być używany nawet przez dzieci już w pierwszych dniach życia. Mikkolo, Scandia Cosmetics czy inne tego typu marki oferują kosmetyki, których skuteczność została potwierdzona nie tylko przez konsumentów, ale i przez doświadczonych pracowników laboratoriów kosmetycznych.

Czy warto?

Na pewno tak! Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana/przekonany do zakupu kosmetyków naturalnych, koniecznie sprawdź ich działanie. W zgodzie z naturą można osiągnąć podobne, a czasem nawet i lepsze efekty niż bazując jedynie na syntetycznych kosmetykach.

One comment

  • Kosmetyki naturalne są najlepsze. Już od dawna korzystam tylko z takiej pielęgnacji i jestem zachwycona 🙂

Leave A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.