leasing

Leasing konsumencki

Artykuł pochodzi z naszego portalu, opublikowany w 2012 roku

Miło nam poinformować, że od dnia 14 września 2011 oferta leasingu konsumenckiego zostanie wprowadzona do ciągłej sprzedaży. Warunki ramowe oferty 14 września zostaną zamieszczone na naszej stronie. Zapytania oraz prośby o ofertę możecie Państwo składać na naszej stronie poprzez kalkulator leasingowy konsumencki lub przez linki Zapytanie o ofertę. Zapraszamy.

Tu możesz pobrać bezpłatny poradnik Ministerstwa Gospodarki o leasingu konsumenckim: (format pdf 3 MB)

LEASING KONSUMENCKI

W ramach Leasingu konsumenckiego osoby prywatne z pewnością będą korzystać najczęściej z leasingu samochodu, jako alternatywy dla kredytu samochodowego. Szczegółowe oferty leasingowe nie są jeszcze znane lecz można przypuszczać, że leasing konsumencki będzie umożliwiał uzyskanie nieco niższych niż kredyt samochodowy rat leasingu.

Drugą dobrą wiadomością jest ubezpieczenie samochodu w leasingu konsumenckim. Dotychczas osoba prywatna ubezpieczając auto nabyte na kredyt samochodowy musiała korzystać ze swoich zniżek. Gdy kredytobiorca nie posiadał takich zniżek, musiał liczyć się ze stosunkowo dużymi kosztami składek ubezpieczeniowych. Ponieważ w leasingu konsumenckim to firma leasingowa jest własnością samochodu, może ona zaproponować Klientowi ubezpieczenie samochodu w ramach pakietów wynegocjowanych z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

W niektórych firmach leasingowych nabywający w leasingu samochody używane będą z pewnością mogli liczyć na bezpłatną wstępną wycenę używanego samochodu który zamierzają nabyć w ramach leasingu konsumenckiego. Większość firm leasingowych dokonuje takich wycen za odpłatnością ale niektóre nie żądają takich opłat. O ofertę leasingu konsumenckiego możesz poprosić za pośrednictwem formularza zapytania lub kalkulatora leasingu konsumenckiego znajdującego się na stronie www.leasing-konsumencki-kalkulator.pl

Kolejną dobrą wiadomość mamy dla Klientów którzy w świetle obecnych przepisów ostrożnościowych, szczególnie Rekomendacji T, nie posiadają aktualnie zdolności kredytowej. Ponieważ firmy leasingowe nie są bankami, nie obowiązują ich wyżej wymienione obostrzenia w ocenie Klientów i przyznawaniu finansowania – w tym wypadku w oddawaniu samochodów w leasing konsumencki. Oczywiście nie oznacza to, że leasing konsumencki będzie udzielany każdemu bez zbadania ryzyka związanego z oddaniem auta w leasing konkretnemu Klientowi. Na pewno też zostaną wprowadzone limity związane z maksymalną wartością samochodu jaki może zostać oddany Klientowi w ramach umowy leasingu konsumenckiego.

Firmy leasingowe wiele sobie obiecują po nowym produkcie. Czy leasing konsumencki rozwinie się na naszym rynku i na jaką skalę, przekonamy się już niebawem. Z pewnością jedną z pierwszych firm leasingowych które wraz ze zmianą przepisów wprowadzą leasing konsumencki do oferty będzie Getin.

kompasfinansowy.pl partner merytoryczny, źródło: kalkulator leasingowy

Tagged , ,

About 5dZT1Quadrifoglio15661